Yeminli Tercüme


Yeminli Tercüme

Yeminli tercüme, yeminli tercüman tarafından imzalanıp mühürlenmiş tercümelere verilen addır. Yeminli Tercüman' lık hangi noterle çalışılacaksa o noterin onayı ile gerçekleştirilir. Lisans Üniversite düzeyinde yabancı dilde diploması olan kişiler noterden yemin ederek yeminli tercüman yetkisi alırlar. Resmi evraklarda konsolosluklar veya mahkemeler tarafından, yapılan tercümelerde yeminli tercüman imzası şarttır. Yeminli Tercüman tarafından yapılan tercümeler noterden de tasdik gerektirebilir. Noter sadece kendisine bağlı olan yeminli tercümanın imzasını tasdik eder. Bağlı olduğu noter dışında yeminli tercümanın herhangi bir belge tasdiği yapılamaz.


Yeminli tercüme nedir

“Noterlik Kanunu 15. Kısım, Madde 96. Çeviri işlemleri” belgelerin bir dilden diğer dile veya bir yazıdan başka bir yazıya çevrilmesine ve noter tarafından onaylanması işlemine çeviri işlemi denir.

Bir belgenin yeminli tercümesi demek, ilgili belgenin, Noter Yeminli bir tercüman tarafından çevirisinin yapılmış ve altında da o tercümanın imzası ile ilgili tercüman ya da yeminli tercüme bürosunun mührünün bulunduğu belge Yeminli tercüme demektir. Noter Onayı yapılmadan, sadece tercümanın imzası ile geçerli kabul edilebilen belgeler de kabul edilir. Ayrıca da noter tasdiki gerekli olan belgeler de vardır.

Genellikle resmi belgelerin çevirisinde Noter Yeminli tercüme gereklidir. Resmi olmayan belgelerde noter yeminli olmasına gerek duyulmayabilir. Bir çevirinin noterden onaylatılabilmesi için, ilgili tercümanın o noterde yemin zaptının bulunması mecburiyeti vardır. Noter Onayı sırasında çevirisi yapılmış belgenin orijinal de hazır bulundurulmak zorundadır.


Yeminli tercüme Beylikdüzü

Yeminli Tercüme Esenyurt ve yeminli tercüme Beylikdüzü ile Joy tercüme Yeminli tercüme İstanbul ofisleri olarak siz müşterilerinin hizmetindedir.

Joy yeminli tercüme Beylikdüzü, Mevlana Mah. Sultanahmet Cad. No:1 Aker Apt. K:8 D:33 adresinde

Joy yeminli tercüme Esenyurt, Saadetdere Mah. 33.Sok. No:8/160 yeminli tercüme bürosu Otoport adresinde çalışmalarına devam etmektedir.


Yeminli tercüme ücretleri

Yeminli Tercüme Fiyatları’ na etki eden dört faktör vardır. Yeminli Tercüme fiyatı asıl belgenin ve tercüme edilecek olan dilin türüne göre değişir. Hızlı Teklif Al tıklayarak ya da telefonla bizi arayarak lütfen tercüme yapılacak belgenin detaylarını belirtiniz. Tercüme edilecek evrakın yoğunluğu, fazlalığı, karakter, kelime sayısı tercüme edilecek evrakın içeriği belgenin ticari, hukuki, teknik, tıbbi, akademik olması yeminli tercüme ücretleri’ ni yine etkilemektedir.


Yeminli tercüme bürosu

Belgeleriniz için yeminli metin tercüme, yeminli tercüme yaptırın. Uzman çevirmen kadrosu ile her dilde acil çevirilere çözümlerimizle, 7 gün 24 saat Joy tercüme olarak hizmetinizdeyiz. Hangi tercüme/çeviri hizmetine ihtiyacınız varsa kişilere, şirketlere ve kurumlara tercüme hizmetleri veriyoruz. Yeminli tercüme bürosu olarak hukuki tercüme, finansal tercüme, teknik tercüme ve ticari tercüme hizmeti veriyoruz. Yeminli tercüme bürosu Beylikdüzü ve yeminli tercüme bürosu Esenyurt' da hizmetinizdeyiz.


Her Dilde Hızlı, Güvenilir
Tercume ve Çeviri Hizmetleri
Uygun Fiyatlar


Hızlı Fiyat Teklifi Al