Menşe Şahadetnamesi Tercüme


Menşe Şahadetnamesi Tercüme

Menşe Şahadetnamesi (ya da ürün kimliği), uluslararası ticarete konu olan ürünlerin menşeini belirten belgelerdir. İhracatı yapan firmanın üyesi bulunduğu yerel ticaret ya da sanayi odalarınca onaylanan bir belgedir.

Dünya Ticaret Örgütü’ne üye ülkelerin genelde birbirine benzeyen menşe kuralları bulunmaktadır. Ülkeler birbirinden yaptığı ithalatlarda ithal ürünlerinin hangi ülke menşeli olduğunu bilmek isterler. Çünkü, ithalat işlemlerinde, ürünlerin menşeine göre muameleye (indirimli gümrük vergisi vb.) tabi tutulması gerekmektedir.

Aradaki özel anlaşmalara istinaden A.TR, EUR.1 ve Form A düzenlenen ülkeler dışında kalan ve aramızda ticaret ve ödeme anlaşması bulunan ülkelere sevk edilecek eşya için, bu anlaşmalar gereğince Menşe Şahadetnamesi zorunlu olarak aranmaktadır. Ayrıca, kendileri özel birer menşe ispat belgesi olmalarına karşın, A.TR ve EUR.1 Sertifikalarının yanında ithalatçı firmalar tarafından Menşe Şahadetnamesi talep edilebilir.

Menşe Şahadetnamesinin İngilizce Türkçe çeviri, Türkçe İngilizce çeviri, Almanca Türkçe çeviri, Türkçe Almanca çeviri, Fransızca Türkçe çeviri, Türkçe Fransızca çeviri, İspanyolca Türkçe çeviri, Türkçe İspanyolca çevirileri alanlarında uzman çevirmenlerimiz tarafından yapılmaktadır.

İngilizce Türkçe Menşe Şahadetnamesi çevirisi, Türkçe İngilizce Menşe Şahadetnamesi çevirisi başta olmak üzere istediğiniz tüm dillerde yeminli veya noter yeminli çeviri hizmetleri sunmaktayız.

Menşe Şahadetnamesi Tercümesi için doğru adres – Joy Tercüme

"JOY Tercüme" çeviri merkezi Menşe Şahadetnamesi Tercümesi ihtiyaçlarınızda profesyonel tercüman kadrosu ve Türkiye’nin çeşitli illerinde yerleşik Menşe tercümanlar ile sürekli hizmet sağlamaktadır. Uygun fiyata kaliteli bir "Menşe Şahadetnamesi Tercümesi" için bizi arayabilirsiniz.


Her Dilde Hızlı, Güvenilir
Tercume ve Çeviri Hizmetleri
Uygun Fiyatlar


İnceleyin