Evlenme Ehliyet Belgesi Tercüme


Evlenme Ehliyet Belgesi Tercüme

Evlenme Ehliyet Belgesi; nüfus idarelerince aile kütük kayıtlarına dayanarak düzenlenen ve bir kişinin tam künyesi ile nüfus açısından evlenmesine engel bir halinin bulunup bulunmadığını gösteren belgedir. Bekarlık belgesi olarak da bilinir. Bekar olduğunuzu gösteren, üzerinizde kimlik bilgilerinizin olduğu resmi bir belgedir.

Şu anda yurtdışına çıkmamışsanız; Bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne giderek evlenme ehliyet belgesi isteyin. Sizden eşiniz olacak kişinin pasaport fotokopisini yada Türk ise nüfus cüzdanı fotokopisi isteyecekler. Eşiniz yabancı uyruklu ise pasaport un fotokopisi Türkçeye çevirtmeniz gerekecektir. Belgeyi aldıktan sonra apostil vurdurmanız gerekmektedir. Apostil valilik tarafından verilir. Evrakları tamamlamanız halinde 1 günde işlemleri bitirebilirsiniz.

Şu anda yurtdışında iseniz ve evlenme ehliyet belgesi istiyorsanız bağlı bulunduğunuz dış temsilciliğimize (konsolosluğumuza) gidin. Belgeniz en erken 1 ay içinde gelecektir. Sadece bu belgeyi istemek için başvuru yapmayın. Evlilik müracaat yapın ki evlenme ehliyet belgesi, doğum belgesi, nüfus kütük bilgileriniz vs. ihtiyacınız olan tüm diğer evrakları tek seferde alın. Evrakların Türkiye’den gelmesi en az 1 ay sürecektir.

Çeviri alanındaki tecrübemizden hareketle, Evlenme Ehliyet Belgesi ile ilgili çevirilerinizi eksiksiz ve tam zamanında teslim edeceğimizin garantisini rahatlıkla verebiliriz. Deneyimli ve her biri alanında uzman çevirmenlerimizle, İngilizce Türkçe Evlenme Ehliyet Belgesi çevirisi, Türkçe İngilizce Evlenme Ehliyet Belgesi çevirisi başta olmak üzere diğer dillerde de çeviri hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Evlenme Ehliyet Belgesi Tercümesi için doğru adres – Joy Tercüme

"JOY Tercüme" çeviri merkezi Evlenme Ehliyet Belgesi Tercümesi ihtiyaçlarınızda profesyonel tercüman kadrosu ve Türkiye’nin çeşitli illerinde yerleşik Evlenme tercümanlar ile sürekli hizmet sağlamaktadır. Uygun fiyata kaliteli bir "Evlenme Ehliyet Belgesi Tercümesi" için bizi arayabilirsiniz.


Her Dilde Hızlı, Güvenilir
Tercume ve Çeviri Hizmetleri
Uygun Fiyatlar


İnceleyin