Doğum Belgesi (Form A) Çevirisi


Doğum Belgesi (Form A) Çevirisi

Her Türk vatandaşı anne baba yeni doğan çocuklarını nüfus müdürlüğüne kayıt ettirmekle yükümlüdür. Bunun için süreç 30 gün olarak belirlenmiş durumda. Bu sürenin geçilmesi durumunda Nüfus müdürlüğü para cezası kesebilir. Ancak bu her geç kalmada uygulanmayan bir yöntemdir. Eğer çocuk yurtdışında doğmuşsa nüfusa kayıt işlemleri Başkonsolosluk aracılığı ile yapılır. Zamanında ve sorunsuz nüfus kaydı yapılmayan çocuklar Türk vatandaşlığına geçmemiş sayılırlar. Türk vatandaşı olarak yararlanabilecekleri hiçbir haktan yararlanamazlar. Örneğin mirastan pay alamazlar. Bazı durumlarda uluslararası doğum belgesi ile baba nüfus müdürlüğünden kayıt yaptırabilir.

Dış ülke makamlarında evlenmek için Türkiye’den alınmış Uluslararası Doğum Belgesi (Form A) gerekmektedir. Bu belgenin noter yeminli çevirisi ve apostilinin yapılmış olması şarttır.

Biz şirket olarak sizlere tüm dillerde noter yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz.

Doğum Belgesi (Form A) Çevirisi için doğru adres – Joy Tercüme

"JOY Tercüme" çeviri merkezi Doğum Belgesi (Form A) Çevirisi ihtiyaçlarınızda profesyonel tercüman kadrosu ve Türkiye’nin çeşitli illerinde yerleşik Doğum tercümanlar ile sürekli hizmet sağlamaktadır. Uygun fiyata kaliteli bir "Doğum Belgesi (Form A) Çevirisi" için bizi arayabilirsiniz.


Her Dilde Hızlı, Güvenilir
Tercume ve Çeviri Hizmetleri
Uygun Fiyatlar


İnceleyin